شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 03:35 منتشر شده در مورخ: 1398/11/25 شناسه خبر: 1582068
دادگاه فدرال اعلام کرد

شکایت آمازون قرارداد 10 میلیارد دلاری مایکروسافت با پنتاگون را متوقف کرد

شکایت آمازون قرارداد 10 میلیارد دلاری مایکروسافت با پنتاگون را متوقف کرد
یک دادگاه فدرال آمریکا قرارداد 10 میلیارد دلاری شرکت مایکروسافت با پنتاگون را به دلیل شکایت آمازون پیرامون سیاسی بودن آن، متوقف کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به گزارش خبرگزاری فرانسه، قاضی دادگاه فدرال آمریکایی قرارداد رایانش ابری پنتاگون با مایکروسافت را که ارزشی حدود 10 میلیارد دلار داشت، متوقف کرد.

این حکم به دلیل درخواست آمازون صادر شد که شائبه سیاسی بودن انتخاب مایکروسافت را مطرح کرده و گفته است که انتقام‌خواهی دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا با این شرکت باعث خارج شدن آن از این قرارداد شده است.

آمازون همچنین در شکایت خود خواستار شهادت دادن ترامپ و دیگر مقام‌های ارشد آمریکایی پیرامون دلایل بستن این قرارداد با مایکروسافت شده است.

پنتاگون در نظر دارد با قرارداد 10 ساله «پروژه مشترک زیرساخت دفاعی» موسوم به جدای (JEDI) زمینه‌ای را برای اشتراک اطلاعات میان شاخه‌های مختلف نظامی ارتش آمریکا در بستر رایانش ابری تقویت شده با هوش مصنوعی فراهم کند.

آمازون پیشتر نیز شکایتی را مطرح کرده بود که در آن مدعی اشکالاتی در روند انتخاب مایکروسافت به عنوان طرف این قرار داده، شده بود. «جف بزوس» صاحب شرکت آمازون بارها از سوی ترامپ هدف انتقاد قرار گرفته است.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

https://ww.dana.ir/1582068
ارسال نظر
نظرات