شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 15:31 منتشر شده در مورخ: 1399/04/14 شناسه خبر: 1623403
یک کارشناس اقتصادی در گفتگو با دانا:

گرانی‌ها، کمر مردم را خم کرده است/ سکه 10 میلیونی امروز نتیجه تصمیمات 7 سال گذشته است

گرانی‌ها، کمر مردم را خم کرده است/ سکه 10 میلیونی امروز نتیجه تصمیمات 7 سال گذشته است
یک کارشناس اقتصادی با بیان اینکه مردم با مشکلات اقتصادی دسته و پنجه نرم می‌کنند، گفت: مجلس برای بهبود وضعیت معیشتی مردم وعده‌هایی داد باید برای تحقق این وعده‌ها گام بردارد و فقط شعار ندهد، امروز سکه 10 میلیون تومانی شده است و کسی پایخگو نیست.

حمید نجف، یک کارشناس اقتصادی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی راه دانا، با بیان اینکه مردم با مشکلات اقتصادی دسته و پنجه نرم می‌کنند، گفت: مجلس برای بهبود وضعیت معیشتی مردم وعده‌هایی داد باید برای تحقق این وعده‌ها گام بردارد و فقط شعار ندهد، امروز سکه 10 میلیون تومان شده است و کسی پاسخگو نیست.

حمید نجف، یک کارشناس اقتصادی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی راه دانا، با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور، اظهار کرد: ساختارهای اقتصادی ایران نیازمند اصلاح است. نرخ تورم همیشه در کشور بسیار بالا بوده که خود این شاخص اقتصادی یکی از مشکلات کشور است و هر ساله باعث کاهش قدرت خرید خانوارهای ایرانی می‌شود.

وی با اشاره به وعده مجلس یازدهم برای بهبود معیشت مردم، افزود: نمایندگان مجلس باید برای تحقق شعارهای خود  دنبال خشک کردن ریشه‌های نرخ تورم ازطریق ایجاد و اصلاح قوانین در اقتصاد ایران باشند.


 
ساختارهای اقتصادی کشور بیمار است/ اقتصاددان‌هایی که برای دولت نسخه می‌پیچیدند، امروز کجا هستند؟

این کاشناس اقتصادی گفت: وضعیت فعلی کشور حاصل عملکرد مجالس و دولت‌های پی در پی است. ساختار اقتصادی و مالی کشور بیمار است ، بیماری که برای ادامه حیات نیاز به جراحی چند پزشک حاذق دارد . نه چند تئوریسین مجنون که تنها راه درمان را در تجویز مسکن گرانی می بینند.

نجف با بیان اینکه کشور با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می‌کند؛ ادامه داد: اقتصاددان‌هایی که در چند ساله گذشته کنار دولت بودند و نسخه پیچیدند، امروز کجا هستند ؟ و چرا پاسخگو نیستند؟ وضعیتی امروز حاصل تصمیمات این آقایان طی سالهای گذشته است، اما هیچ کدام  پاسخگو نیستند

وی تاکید کرد: امروز خیلی از دولتمردان و مدیران پاسخگوی تصمیمات گذشته خود نیست ؟ باید هر کسی مسئولیت تصمیم های خود را به گردن بگیرد.کارنامه عملکرد ها  باید  بررسی شود و همه پاسخگوی اعمال خود باشند

در شرایط فعلی هیچ کسی زیر بار آثار تصمیمات خود نمی‌رود و همه دنبال مقصر می‌گردند؛ دولت گردن مجلس می‌اندازند و مجلس دولت را مقصر اعلام می‌کند و با این کار می‌خواهند یکدیگر را ناکارآمد نشان دهند.

این کارشناس اقتصادی گفت: مجلس یازدهم باید برای بهبود معیشت مردم و کنترل نرخ تورم قدم بردارد و در عمل هم اولویتش این موضوع باشد؛ نمایندگان فقط شعار ندهند و به جای بررسی موضوعات حاشیه‌ای و اولویت‌های سوم و چهارم؛ اصلیات و اولویت‌ نخست را در برنامه‌های خود قرار دهند.


 
مشکلات اقتصادی را باید از ریشه حل کنیم/ دلارهای نفتی، سوءمدیریت‌ها را پوشش می‌داد

نجف با بیان اینکه دو جناح سیاسی عملکرد مطلوبی نداشتند، گفت: تا همین دیروز عنوان می‌کردند که حقوق‌ها را افزایش ندهیم تا نرخ تورم کنترل شود ولی قیمت سکه امروز به مرز 10میلیون تومان و دلار به 20هزار تومان رسیده است. آیا تورم کنترل شد؟

وی با تاکید بر اینکه امروز وضعیت اقتصادی مردم در بدترین شرایط است، تصریح کرد: دولت در سال‌های گذشته درآمدی از فروش و صادرت نفت داشت و سوءمدیریت‌های و خلاءها خود را با خرج دلارهای نفتی پوشش می‌داد ولی امروز درآمد نفتی نداریم و نارسایی‌ها و سوءمدیریت‌ها عیان شده و نارکامدی دولت بیشتر خودش را نشان می‌دهد.

این کارشناس اقتصادی افزود: مشکلات اقتصادی را باید از ریشه حل کنیم و با رفت و آمد افراد مشکلات حل نخواهد شد بلکه باید اقدام اساسی و تصمیمات سخت گرفته و اجرا شود؛ تا زمانی که نقدیندگی رها شود، چاپ اسکناس بدون پشتوانه صورت گیرد، ساختار دولت فربه و پر خرج  تکان نخورد ، نرخ تورم در کشور هر روز بالاتر میرود و دولت در حقیقت ناچار است  کسری بودجه خود را از طریق تحمیل گرانی از جیب مردم بردارد.

 

انتهای پیام/ن

https://ww.dana.ir/1623403
ارسال نظر
نظرات