شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قم
ساعت: 15:01 منتشر شده در مورخ: 1399/05/15 شناسه خبر: 1634172
استاندار قم خبر داد:

پروتکل‌های وضعیت قرمز در قم اجرا می‌شود/ نحوه برگزاری مراسم محرم در قم با ستاد ملی است

پروتکل‌های وضعیت قرمز در قم اجرا می‌شود/ نحوه برگزاری مراسم محرم در قم با ستاد ملی است
سرمست استاندار قم با اشاره به اینکه از روز گذشته قم وارد وضعیت قرمز کرونا شد گفت: برای کنترل شیوع ویروس کرونا تمامی پروتکل‌ها و دستورالعمل‌هایی وضعیت قرمز را در استان پیاده‌سازی می‌کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛

بهرام سرمست استاندار قم ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در ستاد استانی مبارزه با کرونا با توجه به مناسبت های که پیش رو داریم تصمیماتی گرفته شد و مبنای تصمیمات هم شرایطی است که ما در آن قرار داریم و از دیروز وارد مرحله قرمز شدیم و با توجه به شیوع مجددی که بعد از کاهش بیماری صورت گرفته بود متأسفانه قم وازد وضعیت قرمز شده، برای کنترل شیوع ویروس کرونا تمامی پروتکل ها و دستورالعمل هایی وضعیت قرمز را در استان پیاده سازی می کنیم.

استاندار قم خاطرنشان کرد:  دستورالعمل های وضعیت قرمز را به کارگروه‌ها ارسال کردیم تا با همراهی مردم و اصناف و گروه‌های مختلف همکاری شود تا بتوانیم با بیماری مقابله کرده و شیوع آن را کنترل کنیم و از همه شهروندان عزیز خواهش می کنیم کما اینکه در گذشته همکاری داشتند و توانستیم وضعیت بیماری را کنترل کنیم کمک کنند تا به وضعیت مطلوب برسیم.

وی افزود: در خصوص ایام برگزاری مراسم امام حسین علیه‌السلام و مناسبت های پیش رو هم با توجه به جلسه مشورتی که با هیئت های مذهبی داشتیم ، سازمان تبلیغات موظف شد در این خصوص نظرات را پیگیری کند و برای اجرای پروتکل ها آمادگی داشته باشد و ما نظرات را به ستاد ملی مبارزه با کرونا منعکس می کنیم ستاد ملی هم با توجه به وضعیت هفته آینده دستورالعمل‌های لازم را برای برگزاری مراسم ایام محرم و صفر در قم را صادر کند.

استاندار قم تصریح کرد: سعی می کنیم دستورالعمل های ستاد ملی مبارزه با کرونا را در خصوص برگزاری مراسم ایام محرم و صفر را در قم پیاده سازی کنیم تا جایی که عزاداری بر اساس این پروتکل ها صورت بگیرد.

سرمست ادامه داد: در خصوص ساعت های کاری ادارات استان با توجه به درخواست که اداره کل برق و دانشگاه علوم پزشکی داشت هفته گذشته تصمیم گرفتیم برای کاهش میزان قطعی برق مشترکان مسکونی و صنعتی ساعات کاری ادارات را یک ساعت و نیم کاهش دهیم یعنی از هفت و نیم تا یک مقرر شد ادارات فعالیت کنند، امروز گزارشی در این خصوص ارائه شد که نشان می‌داد که این کاهش ساعت کاری ادارات برای جلوگیری از قطعی برق خانوادگی و صنعتی و بیمارستان ها بسیار مؤثر بوده به همین خاطر این مسئله به مدت یک هفته تمدید شد.

انحصار مواد اولیه تولید ماسک در اختیار دو شهر

وی  در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران در خصوص وضعیت تولید ماسک در استان قم اظهار داشت: در خصوص ماسک در سه مرحله مشکلاتی داریم ابتدا در تأمین مواد اولیه که انحصار تولید این مواد در دو شهر کشور قرار دارد که نیازمند همکاری ها، همراهی ها و پیگیری ها است که دستور دادم این پیگیری‌ها صورت بگیرد تا رفع مشکل شود.

 

سرمست عنوان کرد: مشکل بعدی در خصوص تولید و استقرار واحدهای تولیدی و یا تغییر خط تولید به تولید ماسک است  که در این زمینه توفیقات خوبی در استان حاصل شده و امروز ظرفیت خوبی در تولید ماسک داریم و می توانیم نیاز استان را تا حدود زیادی تأمین کنیم این کارگاه ها حمایت می شوند اما حمایت در زمینه تأمین مواد اولیه با مشکلاتی روبرو است.

استاندار قم تأکید کرد: مشکل دیگر در بحث توزیع و نظارت بر توزیع ماسک در استان است کمیته ای تشکیل شده تا بر این مسئله نظارت کنند تا با سازوکار جدیدی که طراحی می کنند توزیع ماسک را مناسب کند.

انتهای پیام/

https://ww.dana.ir/1634172
ارسال نظر
نظرات