شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 14:52 منتشر شده در مورخ: 1399/05/16 شناسه خبر: 1634576
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مطرح کرد؛

برگزاری کنکور 99 با شرایط سخت گیرانه بهداشتی/ 50 درصد مردم ایران نیاز به ماسک رایگان دارند

برگزاری کنکور 99 با شرایط سخت گیرانه بهداشتی/ 50 درصد مردم ایران نیاز به ماسک رایگان دارند
حسینعلی شهریاری گفت: کنکور در موعد مقرر و با اعمال پروتکل های سخت گیرانه برگزار می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصرهامون، حسینعلی شهریاری، نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی در نشست خبری با اصحاب رسانه که امروز در سالن جلسات بیمارستان چشم پزشکی الزهرا (س) برگزار شد، بیان کرد: درباره کنکور جلسات زیادی با وزرای علوم و بهداشت و درمان، کمیسیون عالی مجلس و کمیسیون بهداشت و درمان برگزار و راهکارهایی پیش بینی شد.
 
وی با بیان این که ابتدای امر جزو مخالفان برگزاری کنکور در این شرایط بودم، اضافه کرد: دانش آموزانی هستند که درس خوانده و آماده اند، اما عده ای هم می گویند کنکور را به تعویق بیندازید یا کنسل کنید، نگرانی من برای مناطق گرمسیر جدی بود.
 
این نماینده تصریح کرد: اگر کنکور تعویق بیفتد چیزی عوض نمی شود، اما به گفته وزیر علوم یک ترم از بین می رود، پاییز و زمستان هم با آمدن آنفلوانزا ممکن است شرایط بدتر شود، چراکه طبق پیش بینی ها هر ۱۰ سال یکبار آنفلوانزای شدید شیوع پیدا می کند که امسال سال دهم است.
 
وی ادامه داد: کرونا هم مدام رنگ عوض می کند و قابل پیش بینی نیست، امکان ابتلای مجدد به آن وجود دارد، دارویی هم هنوز ندارد، اگر واکسنی برای این بیماری ساخته شود، ممکن است با عوارضی همراه شود و از سویی ساختن واکسن کرونا برای هفت میلیارد نفر نیاز به تجاری سازی دارد و زمان بر خواهد بود.

لزوم توزیع ماسک رایگان توسط دولت 

شهریاری افزود: بنابراین بهترین راه فاصله گذاری و استفاده از ماسک است که متاسفانه هموطنان جدی نمی گیرند و یکی از دغدغه های ما همین موضوع است، از سویی حدود ۵۰ درصد جمعیت کشور شرایط مالی لازم را ندارند که دولت باید ماسک رایگان در اختیارشان بگذارد.
 
وی اذعان کرد: در پی جلسات مکرر مقرر شد که برای کنکور امسال شرایط سخت گیرانه ای اعمال شود و تعداد شرکت کننده ها در هر سالن نسبت به ظرفیت آن کم و با فاصله باشد، بسته های بهداشتی حاوی مایع ضدعفونی کننده بین متقاضیان توزیع، از تجمع خانواده ها جلوگیری و طرح ترافیک در آن روز برداشته شود.
 
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان این که قرار شد این مهم پیگیری شود که آیا امکان اعمال این شرایط سخت گیرانه وجود دارد یا خیر و در نهایت نتیجه اعلام شود، بیان کرد: اما آنچه مطرح شده این است که کنکور در موعد مقرر و با اعمال پروتکل های سخت گیرانه برگزار می شود.
 
وی با بیان این که توانی که کشور بتواند به خوبی این مرحله را پشت سر بگذارد وجود دارد که البته همت جدی مسئولان را می طلبد، ابراز امیدواری کرد: تا آخر پاییز واکسن کرونا به نتیجه برسند، البته امیدواری است اگر روسیه واکسن تولید کند، ایران هم می تواند از این کشور کمک بگیرد اما این که چه میزان می تواند ایمنی دهد یا چه عوارضی داشته باشد مشخص نیست.
 
شهریاری گفت: طب سنتی در دنیا در حال استفاده است، اما در رابطه با کرونا مستند علمی از این طب نداریم که البته اگر از مسیر واقعی خود طی شود به طور قطع می تواند کمک کند.

انتهای پیام/

https://ww.dana.ir/1634576
ارسال نظر
نظرات