شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 17:21 منتشر شده در مورخ: 1399/05/22 شناسه خبر: 1636331
در اخرین روز کاری هفته رقم خورد؛

سقوط ۲۴هزار واحدی شاخص بورس/ حجم معاملات تالار شیشه‌ای 36درصد افزایش یافت

سقوط ۲۴هزار واحدی شاخص بورس/ حجم معاملات تالار شیشه‌ای 36درصد افزایش یافت
شاخص کل بورس تهران در آخرین روز کاری هفته با کاهش 24 هزار واحدی قرمز پوش ماند و در ارتفاع یک میلیون و 975 هزار واحد قرار گرفت البته امروز حجم، ارزش و تعداد معاملات نسبت به روز گذشته افزایش داشت و بیش از 995 میلیارد تومان پول جدید وارد بازار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ تابلوی تالار شیشه‌ای در آخرین روز کاری هفته جاری برای سومین روز متوالی قرمز پوش بود.  اثرگذاری فروش سهام عدالت و حواشی هسته معاملات و عرضه دارا دوم بر قرمز شدن امروز بورس موثر بودند که باعث تشدید عرضه‌ها شد.

روز گذشته حواشی عرضه صندوق قابله معامله ETF دارا دوم علت عنوان شده بود و امروز افزایش عرضه در بورس مانند عرضه سهام شناور شرکت‌های دولتی و آغاز فروش سهام عدالت از علل اصلی افت شاخص از سوی کارشناسان مطرح شد که معتقدند بخشی از صف فروش سنگین امروز به دلیل فروش سهام عدالت تشکیل شده است.

براساس این گزارش، شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز با کاهش 24 هزار و 292 واحد در ایستگاه یک میلیون و 975 هزار و 551 واحد ایستاد. شاخص کل با معیار هم وزن هم با افت 2401 واحدی به 512 هزار و 11 واحد رسید.
 
معامله گران امروز در بورس تهران مالکیت 10 میلیارد و 320 میلیون سهم و اوراق مالی را در یک میلیون و 709 هزار نوبت دست به دست کردند که ارزش آن بالغ بر 17 هزار و 637 میلیارد تومان شد.
 
مجموع ارزش معاملات بازار سرمایه (بورس و فرابورس) در روز جاری به بیش از 23 هزار و 161 میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات  16درصد نسبت به روز گذشته افزایش داشت. ارزش معاملات خرد در بازار سهام به بیش از 21 هزار و 297 میلیارد تومان رسید. و شاهد ورود 995 میلیارد تومان پول جدید از سوی حقیقی‌ها به بازار بودیم.
 
تعداد کل معاملات امروز بیش از 136درصد افزایش یافت و به تعداد 3 میلیون و 796 هزار واحد رسید و حجم معاملات هم با 36 درصد افزایش نسبت به روز گذشته به 12 میلیارد و 692میلیون سهم رسید.
 
صنایع پتروشیمی خلیج فارس، سرمایه گذاری تامین اجتماعی، سرمایه‌ گذاری غدیر، ملی صنایع مس ایران و پالایش نفت اصفهان بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص داشتند و در مقابل فولاد مبارکه اصفهان و مخابرات ایران با بیشترین تاثیر مثبت مانع افت بیشتر شاخص شدند.
 
نمادهای ملی صنایع مس ایران، سرمایه‌ گذاری غدیر، فولاد مبارکه اصفهان، پالایش نفت بندرعباس، بانک صادرات ایران، گسترش سرمایه‌ گذاری ایران خودرو و سرمایه‌ گذاری شاهد پربیننده امروز بورس بودند.
 
 
 
 
شاخص کل فرابورس ایران هم در پایان معاملات روز جاری با کاهش 174 واحدی عدد 20 هزار و 481 واحد را ثبت کرد. معامله‌گران امروز در فراربورس 2 میلیارد و 372 میلیون سهم و اوراق مالی را در 2 میلیون و 15 هزار نوبت و به ارزش 5 هزار و 524 میلیارد تومان دادوستد کردند.
 
پتروشیمی مارون، سنگ آهن گوهرزمین، سرمایه‌ گذاری صبا تامین و ذوب‌آهن اصفهان بیشترین تاثیر منفی را بر افت شاخص داشتند و مقابل بیمه پاسارگاد، پتروشیمی آریا ساسول و هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه بیشترین تاثیر مثبت مانع کاهش بیشتر شاخص شدند.
 
نمادهای بانک دی، ذوب‌آهن اصفهان، پتروشیمی تندگویان، س. توسعه و عمران استان کرمان، گروه سرمایه‌ گذاری میراث فرهنگی، صنایع ماشین‌های اداری ایران و عمران و توسعه پربیننده‌های امروز فرابورس بودند.
 
 
انتهای پیام
https://ww.dana.ir/1636331
ارسال نظر
نظرات