شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 13:09 منتشر شده در مورخ: 1399/08/07 شناسه خبر: 1661675
نوبخت:

مطالبات کادر درمان طی امروز و فردا تسویه می‌شود/ مطالبات فرهنگیان پرداخته شد

مطالبات کادر درمان طی امروز و فردا تسویه می‌شود/ مطالبات فرهنگیان پرداخته شد
رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: بعد از ماه‌ها تأخیر و تعویق در پرداخت کارانه کادر محترم درمان، امیدوارم فردا مبلغ ۵۵۰۰ میلیارد تومان مطالبه کادر درمان و بهداشت ظرف امروز و فردا به حساب این عزیزان واریز شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت و در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بعد از ماه‌ها تأخیر و تعویق در پرداخت کارانه کادر محترم درمان، امیدوارم فردا مبلغ 5500 میلیارد تومان مطالبه کادر درمان و بهداشت ظرف امروز و فردا به حساب این عزیزان واریز شود.

وی درباره مطالبات بازنشستگان سال  98 نیز بیان کرد: مطالبات فرهنگیان پرداخته شد و برای سایر کارکنان نیز 3 هزار و 459 میلیارد تومان پاداش بازنشستگی تمامی دستگاه‌ها در این هفته پرداخت خواهد شد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: در فروردین امسال بخشی از فروش فرآورده‌های نفتی سال قبل به حساب خزانه واریز شد و حساب کرده بودیم این رقم را اسفندماه بگیریم ولی بنابر دلایلی سال 99 واریز شد و ما نمی‌توانیم پول سال 99 را برای سال 98 هزینه کنیم؛ قرار شد این پول را برای طرح‌های سال 99 اختصاص دهیم و من موجودی این نقدینگی را امروز منتشر خواهد کرد.

نوبخت ادامه داد: برای طرح‌های گرمسیری آب‌های مرزی، خطوط ریلی و جاده‌سازی که انتظار به اتمام رسیدن آنها وجود دارد و بودجه ما نمی‌رسد، معطوف به این طرح‌های اساسی و زیربنایی است و برخی تلقی‌ها و برداشت‌ها به جهت ناکافی بودن اطلاعات غیردقیق بود. ما برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان که از اول مهر اجرا شد، پاره‌ای از موارد را با توجه به اصلاح 2 میلیون و 400 هزار حکم، در حقوق آبان‌ماه جبران می‌کنیم.

وی در خصوص با اصلاح ساختار بودجه با بیان اینکه باید از اخبار خوش مجلس در مورد عزم نمایندگان در اجرای برنامه اصلاح ساختار تشکر کنم، خاطر نشان کرد: سازمان برنامه و بودجه دو سال است ساختار را در دو جلد تهیه کرد. قرار بر این بود که این برنامه در شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی به تصویب برسد ولی به تصویب نرسید.

رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود: اتفاق نظر در شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی بر برنامه پیشنهادی وجود نداشت و از تصویب این برنامه در مجلس استقبال می‌کنیم. انتظار ما از مجلس این است که وسط راه ما را تنها نگذارد؛ مجلس محترم این را حذف نکند تا ما بتوانیم آن را انجام دهیم. عمده منابع ما در اصلاح ساختار بودجه مربوط به قانون مالیات‌هاست که باید اصلاح شود و مجلس می‌تواند در فرایند تصویب لایحه 1400 آن را به تصویب برساند.

نوبخت گفت: موضوع دیگر مربوط به هزینه‌هاست که به جهت تعدد و کارهای موازی برخی دستگاه‌ها تکراری است؛ اگر مجلس بتواند میان دستگاه‌هایی که نام واحد دارند این موضوع را حل کند، دولت حتما حمایت خواهد کرد. مجلس هرچه رسما به ما ابلاغ کند، در یک جلسه پرسش و پاسخ با شما هرچه مجلس گفته باشد را بیان می‌کنیم؛ حال نوبت تصمیم مجلس محترم است.

انتهای پیام

 

https://ww.dana.ir/1661675
ارسال نظر
نظرات