شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 17:32 منتشر شده در مورخ: 1399/08/07 شناسه خبر: 1661814
سازمان هواشناسی پیش بینی کرد؛

افزایش دما در شمال و شمال شرق تا 8 درجه/ بارش های سال زراعی امسال کمتر از پارسال

افزایش دما در شمال و شمال شرق تا 8 درجه/ بارش های سال زراعی امسال کمتر از پارسال
معاون پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت: میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی (یکم مهر 99) تا روز 6 آبان سال جاری، ۴.۸ میلیمتر ثبت شد، میزان بارش سال گذشته در این بازه زمانی ۱۶.۶ میلی متر بود که بارش سال جاری ۷۱.2 کمتر از سال گذشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد اصغری در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور بیان کرد: از امروز تا اواسط هفته آینده جوی آرام و پایدار در اغلب نقاط کشور داریم از این رو انتظار می‌رود در این مدت غلظت آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت افزایش یابد.

معاون پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی بیان کرد امروز در برخی نقاط استان‌های مازندران، گیلان و گلستان بارش پراکنده داریم.

وی اظهار داشت: امروز و فردا در شمال شرق کشور کاهش دما بین ۴ تا ۸ درجه پیش‌بینی می‌شود که این کاهش دما در نواحی شرق و جنوب شرقی کشور از امروز تا یکشنبه رخ خواهد داد.

اصغری گفت: امروز و فردا در خراسان جنوبی، شرق کرمان، سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان وزش باد شدید با احتمال گرد و خاک به صورت محلی و نقطه‌ای وجود دارد.

معاون پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی افزود: از پنج شنبه ۹ آبان تا یک شنبه ۱۱ آبان افزایش دما بین ۶ تا ۸ درجه در اردبیل و افزایش دما بین ۴ تا ۶ درجه در سواحل شمالی کشور پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: به تدریج از روز جمعه ۱۱ آبان تا اواسط هفته آینده در شمال شرق کشور ۶ تا ۸ درجه افزایش دما خواهیم داشت.

اصغری بیان کرد: روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری شرق دریای عمان مواج است.

معاون پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران در چهار روز آینده صاف همراه با غبار محلی پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما فردا در پایتخت ۲۴ و ۱۵ درجه خواهد بود.

وی گفت: روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای ۳۳ درجه بالای صفر و اهواز با بیشینه دمای ۳۴ درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهرکرد با کمینه دمای ۲ درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.

اصغری بیان کرد: میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی (یکم مهر ۹۹) تا روز ششم آبان‌ماه سال جاری، میزان ۴.۸ میلیمتر ثبت شد، میزان بارش سال گذشته در این بازه زمانی ۱۶.۶ میلی متر بود که بارش سال جاری ۷۱.۲ کمتر از سال گذشته است.

انتهای پیام

منبع: فارس

 
 
https://ww.dana.ir/1661814
ارسال نظر
نظرات