شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 13:24 منتشر شده در مورخ: 1399/12/13 شناسه خبر: 1713598
با ادامه روند نزولی؛

بازار سهام همچنان راکد و بی‌رونق است/ ۳۱هزار و ۷۵۶ میلیارد تومان ارزش معاملات تالار شیشه‌ای

بازار سهام همچنان راکد و بی‌رونق است/ ۳۱هزار و ۷۵۶ میلیارد تومان ارزش معاملات تالار شیشه‌ای
شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات روز جاری با ۸۳۰۰ واحد کاهش در ارتفاع یک میلیون و ۱۷۷ هزار واحد قرار گرفت و ارزش معاملات تلار شیشه‌ای به بیش از ۳۱ هزار و ۷۵۶ میلیارد تومان رسید.

به گزارش خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بازار سهام همچنان راکد و بی رونق است و جریان خروج پول توسط حقیقی‌ها ادامه دارد به طوری که معاملات امروز (چهارشنبه) و در آخرین روز کاری هفته بازهم با نوسان کم و منفی آغاز شد.

بازار سرمایه همچنان با کم حجمی و رکود همراه است و همچنان حجم سنگینی از نقدینگی به سمت بازار اوراق دولتی سرازیر می‌شود؛ به نظر می‌رسد تا اتمام تامین نقدینگی توسط دولت از محل انتشار و فروش اوراق بازار شاهد ادامه روند رکودی باشد.
 
کارشناسان و فعالان بازار سهام معتقدند به صورت عمومی و با نزدیکی به روزهای پایانی سال می‌توان انتظار بهبود تقاضا و رشد سطح عمومی قیمت‌ها در بازار باید داشته باشیم.
 
معامله گران در بازار سهام (بورس و فرابورس) بیش از یک میلیون و ۳۵۶ هزار معامله انجام دادند و حدود ۵ میلیارد سهم و اوراق مالی دست به دست کردند.
 
ارزش معاملات بازار سرمایه به بیش از ۳۱ هزار و ۷۵۶ میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات خرد سهام هم حدود ۴۳۶۵ میلیارد تومان بود و حقیقی‌ها بیش از ۷۷۴ میلیارد تومان پول از بازار سهام خارج کردند.
 
 
شاخص بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با ۸۳۰۰ واحد کاهش در ارتفاع یک میلیون و ۱۷۷ هزار و ۹۶۷ واحد ایستاد. شاخص هم‌وزن هم با ۳۷۹ واحد منفی به ۴۳۱ هزار و ۲۵۳ واحد رسید.
 
معامله گران در بورس بیش از ۳ میلیارد و ۹۵۰ میلیون سهم و اوراق مالی را با انجام یک میلیون و ۱۱ هزار معامله و به ارزش ۴۴۸۲ میلیارد تومان دادوستد کردند.
 
نمادهای ملی‌ صنایع‌ مس‌ ایران‌، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، سرمایه گذاری تامین اجتماعی، فولاد مبارکه اصفهان، پالایش نفت اصفهان، سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تأمین و ایران‌ خودرو بیشترین اثر منفی را بر شاخص داشتند.
 
 
شاخص کل فرابورس ایران نیز مثبت بود اما رشد کم رمقی داشت و با ۴ واحد مثبت به ۱۶ هزار و ۹۴۸ واحد رسید.
 
معامله گران امروز در فرابورس بیش از ۳۴۵ هزار معامله انجام دادند که مالکیت بیش از یک میلیارد و ۴۵ میلیون سهم و اوراق مالی را دادوستد کردند و ارزش آن حدود ۲۷هزار و ۲۷۴ میلیارد تومان بود که بخص عمده‌ای از این رقم بالا مربوط به فروش اوراق توسط دولت است.
 
نمادهای پلیمر آریا ساسول، توسعه مسیر برق گیلان، پتروشیمی زاگرس و زغال سنگ پروده طبس با بیشترین اثر مثبت در رشد شاخص بیشترین نقش را داشتند و در مقابل بیمه پاسارگاد، ذوب آهن اصفهان و پتروشیمی تندگویان بیشترین اثر منفی را بر شاخص فرابورس گذاشتند.
 
 
انتهای پیام
 
https://ww.dana.ir/1713598
ارسال نظر
نظرات