شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 15:59 منتشر شده در مورخ: 1400/01/18 شناسه خبر: 1722524
سخنگوی سازمان هواپیمایی اعلام کرد؛

ابلاغ توقف تورهای ترکیه از ۱۸ فروردین به شرکت‌های هواپیمایی و آژانس‌ها + سند

ابلاغ توقف تورهای ترکیه از ۱۸ فروردین به شرکت‌های هواپیمایی و آژانس‌ها + سند
سخنگوی سازمان هواپیمایی گفت: موضوع لغو تورهای گردشگری به ترکیه از ۱۸ فروردین، به شرکت های هواپیمایی و آژانس های فروش بلیت هواپیما و گردشگری ابلاغ شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدحسن ذیبخش با اشاره به اینکه در موضوع بستن مرزهای هوایی با ترکیه وزارت راه و شهرسازی و سازمان هواپیمایی کشوری تابع تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا است، اظهار داشت: پس از شیوع شدید بیماری کرونا در ترکیه، از سوی وزارت کشور موضوع لغو تورهای گردشگری به ترکیه، به آژانس های فروش بلیت هواپیما ابلاغ شد.

وی اظهار کرد: در این راستا روز ۱۸ فروردین، موضوع لغو تورهای گردشگری به ترکیه به آژانس های فروش بلیت هواپیما و گردشگری ابلاغ شد.
 
سخنگوی سازمان هواپیمایی با تأکید بر اینکه آژانس‌ها موظف هستند پول گردشگران را در تورهای فروخته شده برگردانند، گفت: برگرداندن پول مسافران بدون اخذ جریمه، پیرو مصوبه قبلی ستاد ملی مقابله با کرونا است مبنی بر اینکه «در شرایطی که پروازها به علت شیوع کرونا لغو شود، بازپرداخت هزینه خرید بلیت به مسافر بدون اخذ جریمه اجباری است». 
 
ذیبخش در پاسخ به این سوال که آیا طبق گفته رئیس جمهور سختگیری های بیشتری درباره مسافران پرواز ترکیه از نظر تست کرونا و رعایت دستورالعمل ها انجام می شود؟ گفت: در فرودگاه امام خمینی (ره) به عنوان فرودگاه مقصد تست کرونا توسط همکاران بهداشت مرزی با دقت بالا انجام می‌شود، همکاران هلال احمر هم فعال هستند، همچنین با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تمهیدات لازم و ضروری سختگیرانه تر در مورد مسافران در پروازهای ترکیه اندیشیده شده است.
 
 
 
امروز اعلام شد که با وجود درخواست وزیر بهداشت مبنی بر توقف پروازهای ترکیه و بسته شدن مرز هوایی ترکیه به دلیل شیوع شدید کرونا در این کشور، رئیس جمهور پیشنهاد وزیر کشور مبنی بر باز ماندن مرز هوایی با ترکیه را پذیرفت و درخواست سعید نمکی را رد کرد.
 
انتهای پیام

منبع: فارس

https://ww.dana.ir/1722524
ارسال نظر
نظرات