شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 10:47 منتشر شده در مورخ: 1400/02/15 شناسه خبر: 1730940
روحانی در جلسه هیئت دولت:

مردم ثمره ایستادگی و مقاومت را در وین می‌بینند/ اعلام می‌کنم تحریم شکسته شده است

مردم ثمره ایستادگی و مقاومت را در وین می‌بینند/ اعلام می‌کنم تحریم شکسته شده است
رئیس جمهوری با بیان اینکه مردم دارند ثمره ایستادگی و مقاومت را در وین می‌بینند اظهار کرد: اگر گزارش درست باشد و دغل‌کاری نداشته باشد این است که پیروزی دولت در ماه‌های پایانی بوده و به مردم اعلام می‌کنم تحریم شکسته شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسن روحانی رئیس جمهوری صبح امروز در جلسه هیات دولت با بیان اینکه سراسر وجود مردم پر از محبت‌، ولایت و عشق نسبت به مولی علی (ع) است اظهار کرد: امیرالمومنین در ساعات پایانی زندگی خود پیامی برای همه ما گذاشته است. ایشان می‌فرمایند که این وصیت من به حسن، حسین، همه اهل بیت و همه کسانی که تا قیامت پیام من را خواهند شنید هست. در این وصیت چندبار راجع به محبت، رابطه فرد با فرد و عدم جدایی و از دست ندادن برادری تاکید می‌کند.

رئیس جمهوری ادامه داد: آنچه برای امیرالمومنین (ع) مهم است این بوده که بغض‌ها از بین برود و صمیمیت در جامعه جایگزین شود. خیلی مهم است در جامعه ما اخوت و برادری باشد. اما الان لحن جامعه ما این نیست که امیرالمومنین (ع) فرمودند.

وی با اشاره به گزارش سازمان برنامه و بودجه در مورد سال ۱۳۹۹، اظهار کرد: سال ۱۳۹۹ سال بسیار سختی بوده است. آن‌هایی که دولت را مورد نقد قرار می‌دهند به این نکات هم توجه کنند که اتکای دولت به نفت در بودجه فقط ۲ درصد بوده است. در سخت‌ترین سال دولت، ۸۸ هزار میلیارد بودجه عمرانی بوده است اما  آنچه که عمل کردیم بیش از ۹۲ میلیارد ما در عمران، عمل کردیم.

روحانی با تاکید بر اینکه برای همه مردم تلاش کردیم، افزود: نزدیک ۳۰ هزار میلیارد برای کرونا پرداخت شده و اقدامات دولت در سال ۹۹ در تاریخ کشورمان بی نظیر است. قولی که به مردم عزیز دادیم این است که در ماه‌های پایانی دولت، همچنان اهدافمان را دنبال می‌کنیم. هدف ما این است کرونا را مهار، تحریم‌ها را برداریم، معیشت مردم بهتر شود و طرح‌هایی که باقی مانده را تمام کنیم. 

وی تاکید کرد: معنی این که قیمت دلار دارد کاهش پیدا می‌کند این است که ارزش پول ما بیشتر و تورم کاهش می‌یابد. مردم دارند ثمره ایستادگی و مقاومت را در وین می‌بینند. اگر گزارش درست باشد و دغل‌کاری نداشته باشد این است که پیروزی دولت در ماه‌های پایانی است. به مردم اعلام می‌کنم تحریم شکسته شده است. 

رئیس جمهوری تاکید کرد: به راحتی ‌می‌توانیم در ماه‌های آینده میلیون‌ها واکسن به مردم تزریق کنیم و تا پایان تیرماه همه آن‌هایی که در گروه‌های پر خطر هستند واکسن زده می‌شوند. 

رئیس جمهور درباره روز قدس گفت: صهیونیست‌ها فکر می‌کردند مساله قدس تمام شده و اشغال‌گر در سرزمین اشغال شده تثبیت شده است. این زلزله (روز قدس) را امام ایجاد کرد و به آن‌ها فهماند که قدس پیروز است، ملت فلسطین دیر یا زود به سرزمینشان باز خواهند گشت، و قدس و مسجد الاقصی به عنوان قبله گاه اول مسلمین از دست اشغالگران نجات خواهد یافت.

روحانی تصریح کرد: جانی تر از صهیونیست‌ها به عنوان دشمنان منطقه، دشمنان امنیت، ملت فلسطین، همسایگانشان و به عنوان قاتلان و سفاکان تاریخ و به عنوان کسانی که میلیون‌‌ها انسان را از خانه و کاشانه‌شان آواره کرده‌اند، در تاریخ دهه‌های گذشته پیدا نمی‌کنیم. روز عزای صهیونیست‌‌ها در قدس ۱۴۰۰ است. صهیونیست‌ها همیشه علیه انقلاب، مردم ما، امام و رزمندگان ما کینه داشتند.

رئیس جمهوری اضافه کرد: خود صهیونیست‌ها وقتی انقلاب پیروز شد گفتند پیروزی انقلاب یک زلزله در منطقه بود و خیلی تلاش کردند این انقلاب را سرنگون کنند؛ علیه ملت ایران تلاش کردند. تمام گرفتاری‌هایی که ملت ما شاهد است وقتی ریشه یابی کنید به صهیونیست‌ها برمی‌گردد. 

وی اظهار کرد: در سال ۹۳ مساله برجام تمام بود، توافق نهایی شده بود اما صهیونیست‌ها و ارتجاع منطقه آمدند در اروپا و سر آمریکا کلاه گذاشتند و به آمریکایی‌ها گفتند چرا برای توافق عجله می‌کنید؟ چند ماه صبر کنید ما قیمت نفت را آنقدر پائین می‌بریم که هرچه شما بگوئید ایران قبول کند.

روحانی ادامه داد: قیمت نفت را پائین آوردند، مشکلات ایجاد کردند و قیمت نفت را تا ۲۵ دلار هم پائین آوردند، تاخیر هم افتاد. در سال ۹۳ قرار بود به توافق برجام برسیم که تاخیر انداختند و در نتیجه در سال ۹۴ توافق صورت گرفت.

رئیس جمهور با بیان اینکه وقتی برجام موفق و پیروز شد اقدامات زیادی کردند اما باز هم موفق نشدند افزود: برجام مستقر شد و در سال ۹۴ هیچکس در دنیا از اسرائیلی‌ها عصبانی‌تر نبود. تمام دوستان ما در سال ۹۴ به من تبریک گفتند و صهیونیست‌ها از همان روز به دنبال توطئه رفتند. 

وی با بیان اینکه صهیونیست‌ها توانستند این توطئه را از طریق انخابات آمریکا عملی کنند اظهار کرد: صهیونیست‌ها کار بزرگی کردند که ترامپ رای بیاورد و می‌دانستند این آدم ناشی است و به راحتی می‌توان سرش را کلاه گذاشت؛ او را مزدور خودشان کردند و برجام را بهم زدند و فکر کردند دیگر تمام شد. حرف‌هایی که ترامپ درباره تسلیم شدن ایران تا سه ماه بعد می‌گفت، حرف صهیونیست‌ها بود وگرنه ترامپ چیزی درباره سه ماه یا چهار ماه بعد نمی‌دانست.

رئیس جمهور با بیان اینکه صهیونیست‌ها به او گفته بودند اگر اینکار را انجام دهی ایران بیش از سه ماه دوام نمی‌آورد تصریح کرد: مقاومت، صبر و کاری که مردم ایران در این سه سال و نیم کردند در تاریخ ایران بی‌نظیر است. ملت در جنگ اقتصادی پیروز شدند. هدف آن‌ها فقط آزار مردم نبود بلکه هدف آن‌ها سرنگونی نظام بود. 

رئیس جمهور تصریح کرد: از سوی دیگر صهیونیست‌ها تلاش کردند روابط خوب ایران با همسایگانش را برهم بزنند که این تلاش آنها نیز امروز درحال شکست خوردن است و کشورهای منطقه به این نتیجه رسیده اند که باید با ایران روابط خوبی داشته باشند و روز قدس سال ۱۴۰۰ روز عزای واقعی صهیونیست‌ها است.

روحانی همچنین با بیان اینکه امروز ۲ فتنه بزرگ صهیونیست‌ها، (شکست برجام و برهم زدن رابطه ایران و همسایگان) به خاطر مقاومت ملت ایران در سه سال و نیم گذشته در حال شکست خوردن است، گفت: ملت ایران به هیچ توافقی کمتر از برجام رضایت نمی‌دهد و حقوقی که این ملت در برجام به دست آورد باید به طور کامل احیا و اجرا شود.

ادامه دارد...

https://ww.dana.ir/1730940
ارسال نظر
نظرات