شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 17:09 منتشر شده در مورخ: 1400/02/22 شناسه خبر: 1733526
در آخرین کاری هفته؛

بورس سبزپوش ماند/ ارزش معاملات بازار سهام از ۱۱ هزار میلیارد تومان گذشت

بورس سبزپوش ماند/ ارزش معاملات بازار سهام از ۱۱ هزار میلیارد تومان گذشت
شاخص کل بورس امروز مثبت بود و رشد ۴۴۵۲ واحدی را ثبت کرد و ارزش معاملات تالار شیشه‌ای به بیش از ۱۱ هزار میلیارد تومان رسید.
به گزارش خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بازار سهام امروز با افزایش تقاضا و روند مثبت آغاز بکار کرد البته در ادامه با افزایش عرضه مواجه و از رشد شاخص کل بورس کاشته شد و شاخص در ساعات میانی و پایانی روندی نزولی به خود گرفت اما در نهایت در آخرین روز کاری هفته سبزپوش ماند.
 
 
معامله گران امروز در بازار سهام (بورس و فرابورس) بیش از ۶۰۲ هزار معامله انجام دادند و مالکیت بیش از ۵ میلیارد و ۹۵۵ میلیون سهم و اوراق مالی دست به دست شد.
 
ارزش معاملات بازار سرمایه به بیش از ۱۱ هزار و ۶۶۶ میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات خرد سهام هم حدود ۴۰۰۴ میلیارد تومان بود و حقیقی‌ها حدود ۴۳۳ تومان پول از بازار سهام خارج کردند.
 
 
شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران امروز با ۴۴۵۲ واحد افزایش به ارتفاع یک میلیون و ۱۸۳ هزار و ۹۸۰ واحد رسید اما شاخص هم‌وزن منفی بود و با افت ۱۳۸۸ واحدی به عدد ۴۱۷ هزار و ۸۶۷ واحد رسید.
 
معامله گران در بورس بیش از ۴ میلیارد و ۷۹۹ میلیون سهم و اوراق مالی را با انجام ۴۵۶ هزار معامله و به ارزش ۴۱۹۶ میلیارد تومان دادوستد کردند.
 
نمادهای صنایع پتروشیمی خلیج فارس، پالایش نفت بندر عباس، پالایش نفت اصفهان، معدنی و صنعتی چادر ملو، بانک پاسارگاد و توسعه معادن و فلزات نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی شاخص بورس گذاشتند ورد مقابل نماد سرمایه گذاری تامین اجتماعی با بیشترین اثر منفی مانع رشد بیشتر شاخص شد.
 
 
شاخص کل فرابورس ایران نیز با ۶۵ واحد افزایش به ۱۷ هزار و ۴۹۲ واحد رسید.
 
معامله گران در فرابورس بیش از یک میلیارد و ۱۵۶ میلیون سهم و اوراق مالی را در ۱۴۶ هزار نوبت و به ارزش ۷۴۷۰ میلیارد تومان را معامله کردند.
 
نمادهای هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، بیمه پاسارگاد، ذوب آهن اصفهان، پتروشیمی زاگرس و ذغال سنگ پروده طبس بیشترین اثر مثبت را در رشد شاخص فرابورس گذاشتند و در مقابل صنایع ماشین های اداری ایران بیشترین اثر منفی را بر شاخص داشتند.
 
انتهای پیام
https://ww.dana.ir/1733526
ارسال نظر
نظرات