شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 09:34 منتشر شده در مورخ: 1400/02/24 شناسه خبر: 1733768

قیمت نفت کاهش یافت

قیمت نفت کاهش یافت
قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۳۵ سنت معادل نیم درصد کاهش به ۶۶ دلار و ۷۰ سنت رسید. قیمت نفت کاهش یافت

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از رویترز، در حالی که موارد ابتلا به کرونا در هند همچنان بالا گزارش شده و یک خط لوله مهم انتقال سوخت در آمریکا پس از حمله سایبری روزهای گذشته مجددا فعالیت خود را از سر گرفته است، قیمت نفت پس از کاهش حدودا ۳ درصدی در جلسه قبل، امروز نیز شاهد کاهش بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۳۵ سنت معادل نیم درصد کاهش به ۶۶ دلار و ۷۰ سنت رسید. در عین حال قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا نیز امروز با ۲۸ سنت معادل ۰.۴ درصد کاهش به ۶۳ دلار و ۵۴ سنت رسید.
 
ادوارد مویا تحلیلگر بازار نفت در موسسه اوآندا در این باره گفت: «با وجود افت قیمت روز گذشته، چشم انداز تقاضا برای نفت خام در نیمه دوم سال همچنان افزایشی است و این احتمالا مانع افت بیشتر قیم ها خواهد شد.»
 
افت قیمت نفت در حالی است که تقویت قیمت کالاهای خام، کمبود نیروی کار و انتشار آمارهای قوی تر از حد انتظار از قیمت مصرف کننده در آمریکا در هفته جاری سبب تقویت نگرانی ها از افزایش نرخ تورم شده و این می تواند فدرال رزرو را برای افزایش نرخ بهره تحت فشار بگذارد.
 
بالا رفتن نرخ بهره به صورت معمول سبب تقویت ارزش دلار می شود و این عامل به نوبه خود تاثیر منفی بر قیمت نفت می گذارد، زیرا ارزش بالای دلار به معنای گرانتر شدن نفت برای خریدارانی است که از سایر ارزها استفاده می کنند.
 
روز پنجشنبه شمار کشته های ویروس کرونا در هند برای دومین روز متوالی به بیش از ۴ هزار نفر رسید و شمار مبتلایان روزانه در زیر ۴۰۰ هزار نفر باقی ماند. هنوز کارشناسان نمی دانند آمارهای کرونای این کشور چه زمانی به نقطه اون خود خواهد رسید.
 
انتهای پیام
https://ww.dana.ir/1733768
ارسال نظر
نظرات