شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 20:46 منتشر شده در مورخ: 1400/09/10 شناسه خبر: 1788931
معاون اول قوه فضائیه:

خون شهدا شجره طیبه مقابله با دشمنان است

خون شهدا شجره طیبه مقابله با دشمنان است
معاون اول قوه قضائیه گفت: خون شهدا موجب شد جمهوری اسلامی شجره طیبه تنومندی برای مقابله با تمام استکبار در جهان باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت‌الاسلام محمد مصدق بعد از ظهر چهارشنبه در آئین گرامیداشت شهدای حقوقدان استان‌های جنوبی کشور بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران شجره طیبه ای است که با خون شهدا آبیاری شده و اکنون این شجره طیبه تنومند در برابر تمام استکبار ایستاده است.

 
وی افزود: تمام ارکان حاکمیت در نظام مقدس جمهوری اسلامی بر مبنای ایثار و شهادت فعالیت می‌کنند و این افتخار است که دستگاه‌ها و قوای مختلف یاد و خاطره شهدا را گرامی بدارند.
 
مصدق تاکید کرد: براساس بیانات مقام معظم رهبری یاد شهدا کمتر از شهادت نیست و اکنون رفتار مسئولان نباید به گونه‌ای باشد که متبادر شود که مسئولان شهدا را فراموش کرده‌اند و این غفلت در برخی از اوقات دیده شده است.
 
معاون اول قوه قضائیه تاکید کرد: یکی از اساسی‌ترین ارزیابی‌های مدیران انقلاب آن است که ببینیم کارگزاران انقلاب چه قدر در توسعه فرهنگ ایثار و شهادت اقدامات داشته‌اند این در حالی است که در گام دوم انقلاب وظایف هر قشری در گرامی داشت شهدا و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت مشخص شده است.
 
وی در ادامه تصریح کرد: بیانیه گام دوم انقلاب تعیین کننده اهداف و برنامه‌های آینده انقلاب است و هر شخص جامعه اسلامی فارغ از هر جایگاه اجتماعی که دارد باید در راستای توسعه انقلاب تلاش کنند.
 
به گفته این مقام مسئول یکی از نیازهای جامعه تبیین تفکر بسیج در جامعه است و بسیج در عصر کرونا توانست با استفاده از جوانان دانشمند بسیجی نقش ویژه ای در کنترل بیماری کرونا و ساخت واکسن این بیماری داشته باشد.
 
حجت‌الاسلام مصدق در خصوص مشکلات موجود در جامعه نیز عنوان کرد: حقوقدانان می‌توانند نقش ویژه ای در کاهش مشکلات اقتصادی داشته باشد و حقوق دانان می‌توانند با ارائه طرح بازوی توانمندی برای کاهش مشکلات اقتصادی کشور باشند.
 
معاون اول قوه قضائیه در خصوص ایرانیان خارج از کشور و زمینه سازی بازگشت آنان به کشور نیز بیان کرد: ایرانیان خارج نشینی که معتقد هستند ایران کشور آنان است هیچ نگرانی برای بازگشت به کشور نداشته باشند و زمینه بازگشت آنان و سرمایه گذاری در کشور برای ایرانیان خارج از کشور فراهم است.
 
به گفته این مقام مسئول برخی از وکلا در تلاش اند تا جامعه انقلابی حقوق دانان را دچار مشکل کنند و می‌خواهند کانون وکلا را در مقابل قوه قضائیه قرار دهند.
 
مصدق تاکید کرد: مدیران باید در میان مردم حضور داشته باشند و مدیران باید دغدغه مند مردم بوده و نمی‌توان از مدیری که در خانه‌های لوکس زندگی می‌کنند انتظار اقدامات جهادی داشت.
 
انتهای پیام/
https://ww.dana.ir/1788931
ارسال نظر
نظرات