شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 11:32 منتشر شده در مورخ: 1400/10/28 شناسه خبر: 1801549

صعود قیمت نفت به بالاترین قله ۷ ساله

صعود قیمت نفت به بالاترین قله ۷ ساله
قیمت نفت در معاملات روز سه شنبه بازار جهانی تحت تاثیر نگرانیها نسبت به اختلالات عرضه، بیش از یک دلار افزایش یافت و به بالاترین حد بیش از هفت سال گذشته رسید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بهای معاملات نفت برنت یک دلار و یک سنت معادل ۱.۲ درصد افزایش یافت و به ۸۷ دلار و ۴۸ سنت در هر بشکه رسید. نفت برنت ابتدای معاملات تا مرز ۸۷ دلار و ۵۵ سنت صعود کرده بود که بالاترین قیمت از ۲۰ اکتبر سال ۲۰۱۴ بود.

بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا یک دلار و ۳۲ سنت معادل ۱.۶ درصد نسبت به قیمت نهایی روز جمعه افزایش یافت و به ۸۵ دلار و۱۴ سنت در هر بشکه رسید که بالاترین قیمت سه ماه گذشته بود. حجم معاملات این بازار روز دوشنبه به دلیل تعطیلات عمومی آمریکا اندک بود.
 
تحلیلگران گروه بانکی ANZ در یادداشتی اعلام کردند تنش ژئوپلیتیکی جدید در خاورمیانه به نشانه‌های محدود شدن عرضه در بازار اضافه می کند.
 
تحلیلگران CommSec اظهار کردند: قیمت نفت از دمای سردتر هوای زمستانی در نیمکره شمالی که تقاضا برای سوختهای گرمایشی را افزایش داده است، حمایت شده است.
 
بر اساس گزارش رویترز، به گفته تحلیلگران، با توجه به مشکل برخی از تولیدکنندگان اوپک برای افزایش تولید به دلیل کمبود سرمایه گذاری و اختلالات عرضه، توازن محدود عرضه و تقاضا بعید است تسهیل شود.
 
انتهای پیام
 
 

 

https://ww.dana.ir/1801549
ارسال نظر
نظرات