شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: دین و اندیشه
ساعت: 17:40 منتشر شده در مورخ: 1401/02/23 شناسه خبر: 1838523
آیت الله مکارم شیرازی:

ضرورت رونمایی تالیفات آیت الله صافی گلپایگانی

ضرورت رونمایی تالیفات آیت الله صافی گلپایگانی
مرجع تقلید شیعیان آیت الله صافی گلپایگانی را شخصیت روشن فکر و به روزی دانست و از بیت ایشان خواست تا کنگره ای برای آن مرجع فقید برگزار و از آثار و تالیفاتشان رونمایی کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ 

 

آیت الله ناصر مکارم شیرازی در دیدار بیت مرحوم آیت الله صافی گلپایگانی، از این مرجع تقلید به عنوان شخصیتی ارزشمند و دارای حسن نیت نام برد و اظهار داشت: مراسم تشییع و ترحیم آن مرجع، به بهترین شکل و با آبرومندی برگزار شد.
 
وی بیت آن مرحوم را بیتی خوش نام در میان بیوت مراجع ذکر کرده و ابراز داشت: این نام خوش و موقعیت عالی می‌بایست همچنان در بیت ایشان باقی بماند.
 
آیت الله مکارم شیرازی به آثار و تألیفات آیت الله صافی گلپایگانی اشاره کرد و کتاب منتخب الاثرشان را اثری ماندگار و بی نظیر دانست و افزود: شایسته است که کراماتی که ایشان در تألیف این اثر داشته در چاپ جدید آن تقریر و اضافه شود.
 
این مرجع تقلید در ادامه به سابقۀ آشنایی خود با مرحوم آقای صافی اشاره کرد و گفت: من با ایشان و اخوی شأن از درس مرحوم آیت الله بروجردی آشنا شدم و در میان شاگردان مرحوم آیت الله بروجردی ایشان جز مستشکلین خوب درس بودند.
 
وی به همکاری آن مرحوم با مجلۀ مکتب اسلام نیز اشاره کرد و بیان داشت: علیرغم اقتضای سن ایشان، او شخصیتی روشن فکر و به روز بود که این را می‌توان از اعلامیه‌هایی که در حوادث گوناگون منتشر می‌کرد، به وضوح دریافت.
 
آیت الله مکارم شیرازی برگزاری کنگره‌ای جهت بزرگداشت ابعاد مختلف شخصیتی و مقام شامخ علمی فقاهتی ایشان و همچنین رونمایی از آثار ایشان را ضروری دانست و تأکید کرد: خاصیت گذر زمان، کمرنگ شدن مسائل مادی است، اما تاریخ معنوی با گذر زمان روشن‌تر و پربارتر می‌شود، ازاین رو آثار معنوی در قلوب همگان باقی می‌ماند و پربار می‌گردد.
https://ww.dana.ir/1838523
ارسال نظر
نظرات