شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: ورزشی
ساعت: 11:49 منتشر شده در مورخ: 1401/04/02 شناسه خبر: 1878004
صدای مظلومیت‌مان را به گوش جهان می‌رسانیم و نیاز به نگاه ویژه فیفا در بحث‌های تحریمی غیرمالی داریم؛

ماجدی: با ۲ تیم خوب دنیا در حال مذاکره هستیم/ قرارداد کادرفنی تیم ملی فوتبال تمدید شده/ فیلم درگیری من و اسکوچیچ را منتشر کنید!

ماجدی: با ۲ تیم خوب دنیا در حال مذاکره هستیم/ قرارداد کادرفنی تیم ملی فوتبال تمدید شده/ فیلم درگیری من و اسکوچیچ را منتشر کنید!
سرپرست ریاست و عضو هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال گفت: می‌خواهیم صدای مظلومیت‌مان را به گوش جهان برسانیم؛ با توجه به تحریم‌ها نیاز داریم که حداقل در بحث‌های غیرمالی نگاه ویژه‌ای به ایران وجود داشته باشد.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانا؛ سیدمیرشاد ماجدی، سرپرست ریاست و عضو هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال در مراسم افتتاحیه کلاس‌های پیش‌فصل داوران لیگ برتر فوتسال اظهار داشت: سال ۱۹۹۲ برای اولین بار در جام جهانی فوتسال حضور پیدا کردیم و در گروهی قرار گرفتیم که هلند، اروگوئه و ایتالیا حضور داشتند. ما عملاً روی کاغذ شانسی نداشتیم، همه می‌گفتند ۳ بازی انجام می‌دهیم و برمی‌گردیم، اما نتایج خوبی گرفتیم. همه کسانی که در فوتسال و فوتبال ساحلی کار می‌کنند فقط برای عشق و علاقه است. ما تلاش‌مان را باید چندبرابر کنیم، چون فوتبال ساحلی و فوتسال ما جزو بزرگان جهان هستند و نباید اقتدارمان را از دست دهیم. اگر نمی‌توانیم در فوتسال قهرمان جهان نشویم، حداقل در بین تیم‌های سوم و چهارم باشیم.

وی در ادامه بیان داشت: در سال ۱۹۹۲ تلاش کردیم و برای اولین بار مقام چهارم جهان را کسب کردیم. در آن زمان حسین عسگری به‌عنوان داور در کنار ما بود، شاید او هم فکر نمی‌کرد که در فینال آن مسابقات قضاوت کند. ایران در فوتسال جهان جزو قدیمی‌ها و افسانه‌های فوتسال است. فوتسال در ایران ریشه تاریخی دارد. ما در زمین‌های خاکی هم همین بازی را انجام می‌دادیم، ولی بدون قوانین بازی‌ می‌کردیم و در سال‌های بعد ‌قوانین جدید فوتسال شکل گرفت. خواهش من از آقای گالان (رئیس بخش فوتسال کمیته داوران فیفا) این است که در جام جهانی آینده که حداقل کوبل داوری را داشته باشیم، چون این حق ایران است.
 
سرپرست ریاست فدراسیون فوتبال تصریح داشت: من در قرعه‌کشی جام جهانی هم به اینفانتینو گفتم که می‌خواهیم صدای مظلومیت‌مان را به گوش جهان برسانیم. ما با توجه به تحریم‌ها نیاز داریم که حداقل در بحث‌های غیرمالی نگاه ویژه‌ای به ایران وجود داشته باشد. درباره مسائل مالی آقای افشاریان و همکاران‌شان در این چند روز حضور داشتند و از ما هم امضا گرفتند که حق‌الزحمه داوران را در سال آینده افزایش دهیم یا افزایشی مبلغی که در گذشته پرداخت نشده را پرداخت کنیم. با محدودیت‌هایی که فدراسیون فوتبال دارد، ولی حرکت روبه‌جلوی ما متوقف نشده، کلاس‌های مختلف برگزار می‌شود و تیم‌های مختلف ما به مسابقات اعزام می‌شوند.
 
ماجدی همچنین گفت: من خودم بازیکن و مربی فوتسال بوده‌ام، ۳ عضو در فوتسال باید برابر کار در معدن پول بگیرند، دروازه‌بان، مربی و داور فوتسال. این ۳ رکن باید بیش از این حفاظت شوند، چون واقعاً کار سختی است و من قبول دارم. یک نکته‌ای که در فوتسال من توصیه می‌کنم، روانشناسی حین بازی برای داوران بسیار مهم است. متاسفانه خیلی از داوران ما در آن لحظه که باید مدیریت بحران کنند و تصمیم صحیح بگیرند، انجام نمی‌دهند و فیدبک آن به تیم‌ها و کمیته داوران برمی‌گردد. من می‌دانم پولی که داوران می‌گیرند کم است و نیاز به تمرکز بیشتر است، ولی به هر حال قبول کردند که داور فوتسال باشند. خانم ناظمی اگر ۱۲۰ هزار تومان برای داوری می‌گیرد، ولی این قدر پول گرفته که در جهان موفق می‌شود. من توجیه نمی‌کنم که فدراسیون نباید هزینه‌ها را افزایش دهد ولی به هر حال ما نمی‌توانیم یک‌شبه راه صد ساله را برویم.
 
وی در پایان تصریح داشت: تمام سعی‌مان را می‌کنیم که یک بستری را فراهم کنیم تا داوران ما هم نفع بیشتری ببرند. ما دنبال یک مقررات و شرحی هستیم که پرخاشگری بازیکن و مربی به داور در زمین را جلوگیری کنیم، فکر می‌کنم که در لیگ جدید ما یک سد بسیار خوبی با حمایت کمیته انضباطی و اخلاق به وجود بیاوریم. اینکه داور یک کارتی می‌دهد یا پنالتی می‌گیرد، تمام شده است. الان داوری فوتبال ایتالیا و اسپانیا را هم نگاه می‌کنیم داور یک تصمیم می‌گیرد بازیکن و مربی تمکین می‌کنند ولی اینجا روی یک اوت دستی و کرنر جنجال درست می‌کنیم و می‌خواهیم با سفسطه‌گری بازی را در بیاوریم. نظر من این است که پیشنهادی که به کمیته انضباطی و اخلاق دادیم و تا ماه آینده در هیئت رئیسه مصوب می‌کنیم تا یک راه بازدارنده برای مشکلاتی که برای داوران پیش می‌آید پیدا کنیم.
 
ماجدی سپس در جمع اهالی رسانه حاضر شد و عنوان داشت: در بحث داوری اشل هایی وجود دارد که از قبل بوده، شما نمی توانید یک روزه روند صعودی چشمگیری داشته باشید. خروجی ها و ورودی ها باید با هم بخواهند. من هم معتقدم دستمزدها پایین است اما با شرایط فعلی فدراسیون باید ترتیبی را اتخاذ کنیم. با اعضای هیات رئیسه هم صحبت کردیم. ان شاالله حرکت رو به جلویی داشته باشیم البته نه با اعداد و ارقام نجومی، این واقعا در شرایط فدراسیون نیست.
 
وی در خصوص اینکه علی خسروی برای هربازی پیشنهاد ۲میلیونی ارائه کرده، اظهار داشت: من هم می توانم پیشنهاد ماهی ۱۰۰میلیون بدهم! پیشنهاد دادن با توانایی پرداخت تفاوت زیادی دارد. در باشگاه ها این اتفاقات برای مربیان و بازیکنانی در حال شکایت کردن هستند، می افتد. گفتن خوب است. من هم از خدا می‌خواهم. هیات رئیسه هم این نظر را دارد که بتوانیم واقعا پول را پرداخت کنیم که شان داوران حفظ شود ولی باید داشته باشیم.
 
ماجدی در مورد توجه به تیم ملی فوتسال و اینکه بازی با آرژانتین و اسپانیا دردسر شده، گفت: باید با واقعیت ها جلو برویم. نباید بگویند مغفول شده و در فکرتان نیست. هفته پیش خودم با شمسایی جلسه ۳ ساعته داشتیم و موضوعات را بررسی کردیم. باید برای مسابقات نهایی آسیا به کویت اعزام شوند. برنامه اردویی را داده اند. آماده سازی تیم جوانان و نوجوانان را هم مانند فوتسال انجام می دهیم. تیم زیر۲۳ سال باید برای مسابقات کشورهای اسلامی به قونیه ترکیه اعزام شود. بانوان به کافا اعزام و اردوهایشان شروع شده است. هیچ چیزی را راکد و مغفول نگذاشتیم. علیرغم مسائل مالی و کمبودها، از چیزی غافل نشدیم. مطمئن باشید تیم ملی فوتسال هم با بهترین تدارکات اعزام می شود.
 
سرپرست فدراسیون فوتبال در مورد اینکه آیا حضور برادرش در تیم جوانان پیشنهاد خودش بوده، بیان داشت: دخالتی در انتخاب مربیان و کمک ها ندارم. کمیته فنی برای همین موضوع تشکیل شده و همه اعضایش می توانند شهادت بدهند. این ها در فضای مجازی به وجود می آید. نمی دانم برای چه؟ برادران مجیدی، بیانی و فنونی زاده نباید باشند؟ چون برادر من است حق کارکردن در جایی را ندارد؟ مگر در استقلال با مجیدی، در مسجدسلیمان با فکری یا صبای قم با مرفاوی کار می‌کرد، من سفارش کرده بودم؟ هر مربی نظری دارد و با کسی راحت است و کار می کند. خدا را گواه می گیریم هیچ دخالتی در انتخابات و انتصابات به غیر از رایی که کمیته فنی داده، نداشتم.
 
ماجدی در مورد موضوع البسه تیم ملی تاکید داشت: فراخوانی دادیم. چند شرکت حضور پیدا کردند. ما باید صلاح فدراسیون و داشته هایی که اسپانسر می تواند بدهد را در نظر بگیریم. می دانید که چه مشکلاتی را قبلا داشتیم. وقتی یک برند خوب نمی تواند البسه شما را تامین کند عملا قرارداد نبندید بهتر است. باید بتوانیم در حداقل زمان حداثر بهره برداری را داشته باشیم. یعنی البسه در دسترس ما باشد و بتوانیم بلافاصله از آن استفاده کنیم. فکر می کنم تا آخر هفته آینده انجام شود. دنبال توافق با یک برند خوب داخلی یا خارجی هستیم.
 
سرپرست فدراسیون فوتبال در خصوص جلسه با اسکوچیچ و مسائل حاشیه ای که مطرح شده، گفت:‌ هیچ مساله حاشیه ای نیست. یک رئیس فدراسیون اگر نتواند با سرمربی خودش صحبت کند بهتر است هیچ صحبتی نباشد.
 
وی در مورد بحث درگیری فیزیکی عنوان کرد: این ها را می گویند برای اینکه فدراسیون را دچار حاشیه کنند. من شنیدم می گویند صوت و فیلم داریم. خیلی خوشحال می شوم فیلم این جنجال را روی سایت ها قرار بدهند تا ما هم استفاده کنیم! دیدی علی خسروی با چه هیجانی صحبت می کرد. اگر از پشت در گوش کنید می گویید او در حال دعوا بوده! این حرف ها وجود ندارد. وظیفه من است برای دفاع از حق فدراسیون و تیم ملی با سرمربی صحبت کنم. گلایه ها و انتقادات و پیشنهادات را به گوش او برسانم. این واضح ترین مساله است.
 
ماجدی در مورد اینکه گفته می شود وزارت ورزش و مسئولان خارج از فدراسیون اعلام کرده اند باید مساله بازی های تدارکاتی برای شهریور سریع تر حل و فصل شود، عنوان داشت: یعنی مسئولین گفته‌اند ما سریع‌تر اینکار را انجام بدهیم؟ اگر دستور داده‌اند که چشم، حتما این کار را می کنیم. اگربه صورت دستوری است. این پرونده را برای همیشه ببندیم. ما به هیچ طریقی نمی توانیم با تیم های اروپایی و تیم های خوب آفریقایی بازی کنیم چون در آن زمان درگیر مسابقات هستند. این پرونده را ببندیم که فردا دوباره نگویند چرا با آلمان بازی نکردند!
 
ماجدی تصریح داشت: برای اینکه بتوانیم با دو تیم خوب بازی کنیم باید منتظر پیشنهادات آن ها هم باشیم. آن ها باید قبول کنند در چه زمینی و کشوری بازی کنند. فقط دست ما نیست. ۵۰درصد قضیه هم آن‌ها هستند. باید ببینیم تقاضای آن ها چیست و بعد از مذاکره به نتیجه واحد برسیم. پیشنهادی از کشوری برای اینکه بخواهد در سپتامبر با ما بازی کند نداشتیم. ولی اردوی بسیار خوبی را تدارک می بینیم. امیدواریم دو تیم خوب دنیا که در حال مذاکره هستیم و نمی توانم اسم ببرم، قبول کنند در آن محلی که می گوییم با ما بازی کنند.
 
سرپرست فدراسیون فوتبال در خصوص اینکه گفته می شود ۵۰۰ هزار دلار به الجزایر داده شده، گفت: این حرف ها را از کجا می آورند؟ نمی دانم باید جواب هرچه در فضای مجازی مطرح می شود را بدهم؟ برای خیلی از کارهای اولیه فدراسیون فوتبال منابع مالی نداریم، ۵۰۰هزار دلار از کجا بیاوریم که به الجزایر بدهیم؟ افرادی که این حرف ها را می زنند باید مقداری هم ذهن خودشان را قلقلک بدهند ببینند واقعا انجام شدنی است؟ هر موقع خزانه فدراسیون پر شد خودم اعلام می‌کنم!
 
ماجدی در مورد اینکه استقلال و پرسپولیس اسپانسر گرفته اند اما فدراسیون در آستانه جام جهانی اسپانسر ندارد، ابراز داشت: تمام سعیمان را می‌کنیم با حمایت های وزارت ورزش امیدواریم سریع این بحث را انجام بدهیم. همه قراردادها را امضا کردیم. هیچ مربی در تیم ملی بزرگسالان ما بدون قرارداد نیست.
 
انتهای پیام/
https://ww.dana.ir/1878004
ارسال نظر
نظرات